اچ ام دی از گوشی نوکیا ۱۵۰ رونمایی کرد

اچ‌ام‌دی گلوبال، نام یک کمپانی فنلاندی است که در حال حاضر، حق استفاده از برند نوکیا در تلفن‌های هوشمند را از مایکروسافت خریداری کرده است و می‌تواند محصولات جدیدی تحت برند نوکیا روانه بازار کند.

گفته‌ می‌شود این کمپانی در حال حاضر روی تلفن‌های هوشمند جدیدی کار می‌کند که مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید هستند و قرار است در رویداد MWC 2017 معرفی شوند.

البته نکته‌ای که در مورد حق امتیاز برند نوکیا وجود دارد، این است که در کنار تلفن‌های هوشمند، اچ‌ام‌دی گلوبال حق استفاده از این برند در گوشی‌های ساده و ارزان را نیز تصاحب کرد و جالب است بدانید اولین محصولی که با برند نوکیا معرفی کرده، یک گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید نیست، بلکه یک گوشی ساده به نام نوکیا ۱۵۰ است.

اچ ام دی از گوشی نوکیا 150 رونمایی کرد

فیچرفون نوکیا ۱۵۰ و مدل دو سیم‌کارت آن دارای قیمتی در حدود ۲۶ دلار هستند. از نظر مشخصات سخت‌افزاری، نوکیا ۱۵۰ دارای یک صفحه نمایشگر ۲.۴ اینچی بوده و از کیپد فیزیکی، بلوتوث، رادیو اف‌ام، ام‌پی۳ پلیر و درگاه میکرو اس‌دی بهره می‌برد.

در این فیچرفون درگاه میکرو USB تعبیه شده است تا بتوان برای شارژ نوکیا ۱۵۰ از آن استفاده کرد. همچنین یک دوربین VGA نیز در پشت گوشی قرار دارد.

از مشخصات قدرتمند این محصول، باتری آن است که با هر بار شارژ کامل می‌توان از ۲۲ ساعت مکالمه بهره برد. در صورت عدم استفاده از گوشی، باتری مدل تک سیم‌کارت تا ۳۱ روز دارای شارژ خواهد بود و باتری مدل دو سیم‌کارت نیز تا ۲۵ روز دوام خواهد آورد.

اچ‌ام‌دی قصد دارد نوکیا ۱۵۰ را در سه‌ماهه آتی با قیمت ۲۶ دلار در بازار اروپا، آسیا و آفریقا عرضه کند.