اچ تی سی در سال ۲۰۱۶ هم به فروش هدف گذاری شده دست پیدا نکرد

HTC هرچه برای بهتر کردن وضعیت خود تلاش می کند به در بسته می خورد؛ نه جذابیت های HTC 10 (بررسی دیجیاتو) برای نجات این شرکت کافی بودند و نه حتی حذف گلکسی نوت ۷ به عنوان یکی از اصلی ترین رقبا، بهبودی در میزان فروش محصولات شرکت تایوانی ایجاد کرد.

این شرکت حالا به مراتب کمتر از سال ۲۰۱۵ تلفن هوشمند تولید می کند و حالا در رسیدن به هدف های در نظر گرفته شده برای سال ۲۰۱۶ هم ناتوان مانده است.

HTC که در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۸ میلیون تلفن هوشمند به فروش رسانده بود، حالا با کاهش فروش در آمریکا، چین و اروپا مواجه شده و انتظار می رود سال ۲۰۱۶ را با رقمی بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون موبایل به پایان رسانده باشد.

بر اساس اینکه رقم دقیق کدام یک از این دو باشد، می توان گفت HTC که در سال ۲۰۱۵ بزرگترین تولید کننده موبایل در تایوان به حساب می آمد، حالا ظرف تنها دو سال بین ۳۳ تا ۴۴ درصد از مشتریان خود را از دست داده است.

این شرکت حالا دیگر حتی تمرکز چندانی هم روی توسعه موبایل ندارد و انرژی زیادی برای ساخت هدست واقعیت افزوده صرف می کند، محصولی به نام HTC Vive که البته بر خلاف موبایل های اخیر با استقبال بی نظیری مواجه شد و ظرف مدت ۱۰ دقیقه ۱۲ میلیون دلار از این هدست را با وجود قیمت ۷۹۹ دلاری پیش فروش کرد.

بر این اساس انتظار می رود روند کاهش فروش موبایل های این شرکت ادامه داشته باشد، مگر اینکه HTC بتواند سال آینده محصولی به جذابیت One M7 در اختیار کاربران قرار دهد، یعنی همان کاری که در چند سال اخیر از انجامش عاجز بوده است.

برای روشن شدن این موضوع لازم است تا فرا رسیدن ۲۳ دی ماه منتظر بمانیم که شرکت تایوانی قصد دارد درست پس از پایان نمایشگاه CES 2017، یک کنفرانس خبری در مورد محصولات جدیدش برگزار نماید.

البته باید اشاره کنیم که هنوز برای عرضه HTC 11 به عنوان پرچمدار جدید اندکی زود به نظر می رسد. HTC X10 هم مدتی است در شایعات حضور دارد و احتمالاً با عرضه شدن به بازار فاصله چندانی نداشته باشد، اما این محصول میان رده به عنوان جایگزین مدل A9 ساخته شده و نمی تواند تلفن هوشمندی باشد که سازنده ی خود را نجات می دهد.