کوالکام جزئیات بیشتری از اسنپدراگون ۸۳۵ را در CES 2017 اعلام خواهد کرد

کوالکام جزئیات بیشتری از اسنپدراگون 835 را در CES 2017 اعلام خواهد کرد

به نظر می‌رسد که کوالکام قصد دارد اطلاعات بیشتری از تراشه در دست ساخت اسنپدراگون ۸۳۵ را در نمایشگاه CES 2017 اعلام کند. به‌تازگی این کمپانی تیزری منتشر کرده است که در آن می‌بینید کوالکام قصد دارد اسنپدراگون ۸۳۵ را به نمایشگاه CES 2017 بیاورد. اما آنچه در این تیزر جلب توجه می‌کند، وجود عبارت «اسنپدراگون ۸۳۵ در مرکز توجهات قرار خواهد گرفت» است.

کوالکام در گذشته مشخص کرده بود که اسنپدراگون ۸۳۵ قرار است با لیتوگرافی ۱۰ نانومتری FinFET سامسونگ ساخته شود. همچنین گفته‌ می‌شود این تراشه از تکنولوژی شارژ سریع ۴ کوالکام نیز پشتیبانی خواهد کرد. این تکنولوژی به کاربر اجازه می‌دهد با تنها ۵ دقیقه شارژ باتری، به مدت ۵ ساعت از تلفن هوشمند استفاده کند.

تاکنون کوالکام اطلاعات زیادی در مورد جزئیات و مشخصات سخت‌افزاری تراشه جدید اسنپدراگون ۸۳۵ مانند سرعت کلاک و عملکرد پردازنده گرافیکی منتشر نکرده است.

البته به‌تازگی نتایج بنچمارکی در سایت GFXBench قرار گرفت که در آن می‌شد برد در حال‌ توسعه‌ای را که مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ بود، مشاهده کرد. طبق اطلاعات موجود، قرار است روی این تراشه، یک پردازنده ۸ هسته‌ای قرار گیرد که هسته‌های آن با فرکانس ۲.۲ گیگاهرتز کار می‌کنند. همچنین در کنار این پردازنده شاهد پردازنده گرافیکی آدرنو ۵۴۰ خواهیم بود که سرعت آن نسبت به آدرنو ۵۳۰ ۳۰ درصد بیشتر است.

با این حال باید در نظر داشت که احتمال دارد اطلاعات قرارگرفته در بنچمارک‌ها با محصول نهایی متفاوت باشد. طبق اطلاعاتی که تاکنون تأیید نشده‌اند، اولین تلفن هوشمندی که قرار است مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ شود، گلکسی اس ۸ سامسونگ خواهد بود که احتمالا در آوریل رونمایی خواهد شد.

 

جدیدترین اخبار تکنولوژی و فناوری را با گلپونه دنبال کنید!