برجستگی دوربین از طراحی گلکسی S8 حذف می شود؟!

سامسونگ در گلکسی S6 ضخامت بدنه را به قدری کاهش داده بود که بیرون زدگی دوربین مورد انتقاد بسیاری از طرفداران قرار گرفت؛ از همین رو در طراحی گلکسی S7 تصمیم گرفت تا حد ممکن این مشکل را برطرف کند و در نتیجه برجستگی دوربین در گلکسی S7 نسبت به نسل قبل تقریباً نصف شده بود. حال شایعات به گوش رسیده به حذف کامل این آیتم در پرچمدار بعدی سامسونگ اشاره می کنند.

تصویر زیر در شبکه اجتماعی چینی ویبو منتشر شده به مقایسه ای میان بیرون زدگی دوربین در تلفن های همراه پرچمدار سامسونگ پرداخته است. اگر تصویر اشاره شده درست باشد، در گلکسی S8 شاهد از بین رفتن کامل برجستگی دوربین خواهیم بود که سبب طراحی ساده تر و هماهنگ تر خواهد شد.

 

نکته ای که در این تصویر قابل تأمل است اعداد مربوط به برجستگی دوربین گلکسی S6 و S7 است. با استناد به اندازه گیری های پیشین، بیرون زدگی دوربین گلکسی S6 و S7 به ترتیب برابر با ۱٫۷ و ۰٫۸ میلی متر اندازه گیری شده بود که با اعداد مشخص شده در تصویر متفاوت است.

همانطور که قبلاً در دیجیاتو خواندید ابعاد پرچمدار بعدی کره ایها ۱۴۰٫۱۴ در ۷۲٫۲ در ۷٫۳ میلی متر گزارش شده که نسبت به گلکسی S7 کوتاه تر بوده و ضخامت کمتری خواهد داشت. از طرف دیگر سامسونگ اشاره کرده که گلکسی S8 از نسبت صفحه نمایش به بدنه بیشتری بهره برده که خود نشان دهنده اندازه نمایشگر بزرگتر پرچمدار آینده این شرکت است. بنابراین سامسونگ احتمالاً می تواند در طراحی بدنه S8 برجستگی دوربین را یه نوعی حذف کند.