سامسونگ پردازنده های ۷ نانومتری را برای گلکسی اس ۹ آماده میکند

 

 

سامسونگ در تلاش است تا پردازنده های ۷ نانومتری را تا اوایل سال ۲۰۱۸، برای استفاده در گلکسی اس ۹ آماده کند! با ادامه خبر همراه تک فارس باشید.

در کنار کمپانی عزیز و دردانه اپل یعنی تی اس ام سی (TSMC)، سامسونگ بزرگ ترین شرکت کننده در نبرد برای تصاحب بازار پردازنده های ۷ نانومتری خواهد بود.

رئیس بخش LSI های نیمه رسانای سامسونگ در گزارش سه ماهه خود اعلام داشته بود که این تکنولوژی “چالش برانگیز” است، هر چند که اعلام هم کرده بود که سامسونگ به خاطر نسل جدید تجهیزات لیتوگرافی پرتوهای فرابنفش شدید (EUV) که باعث می شود تا ترانزیستورهای بسیار کوچک را بدون دردسر زیاد کنار هم گذاشت، در این زمینه پیشرو خواهد بود.

به نظر می رسد که تی اس ام سی امسال ریسک ساخت پردازنده های ۷ نانومتری را تجربه کرده و با آزمون و خطا، خود را برای تولید انبوه آن در سال آینده آماده کند، در حالی که سامسونگ به شکل قاطعی در مورد “اوایل سال ۲۰۱۸) صحبت کرده است، که به آن معنی است که به احتمال بسیار قوی گلکسی اس ۹ (Galaxy S9) از پردازنده های ۷ نانومتری استفاده خواهد کرد. در همین حین، سامسونگ به دنبال به کار بستن بهترین پردازنده ۱۰ نانومتری بازار برای پرچمدار امسال خود است، در حالی که همچنان از پردازنده های ۱۴ نانومتری برای گوشی های میان رده ای و ضعیف تر خود در کنار وسایل پوشیدنی اش استفاده خواهد کرد. لازم به ذکر نیست که ما نیز همچون شما به شدت مشتاق آن هستیم تا بیشتر در مورد پردازنده به کار رفته در ساخت گلکسی اس ۸ بدانیم، و پس از آن هم نوبت به دانستن جزئیات بیشتر در مورد پردازنده های ۷ نانومتری خواهد رسید که در زمان عرضه خود، سر و صدای زیادی به پا خواهند کرد.

نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟ آیا سامسونگ در رسیدن به هدف خود موفق خواهد بود؟ نظرات خود را در باب این خبر با ما در میان بگذارید.

 

 

جدیدترین اخبار تکنولوژی و فناوری را با گلپونه دنبال کنید!

منبع     [maxbutton id=”3″ url=”http://tech.gamefa.com/” text=”tech.gamefa” ]