عرضه اندروید نوقا برای گلکسی S7 و S7 اج

در حالی که حدود یک هفته قبل تست کننده ها به نسخه نهایی اندروید ۷ روی موبایل های پرچمدار سامسونگ دسترسی پیدا کرده بودند، حالا این شرکت عرضه جهانی آخرین نسخه از اندروید را برای گلکسی S7 و S7 اج آغاز کرده است.

پیام دریافت و نصب این آپدیت به صورت «OTA» زودتر از بقیه برای گلکسی های آنلاک در کشورهای آمریکا و چین ارسال شده و به تدریج برای سایر نقاط دنیا نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

با آپدیت به اندروید نوقا تعدادی از قابلیت های جدید و برخی اصلاحات انجام شده در هسته و ظاهر سیستم عامل متن باز گوگل در اختیار پرچمداران سال قبل سامسونگ قرار می گیرد. «Quick Panel» در این نسخه دستخوش بازآرایی شده و حالا ظاهری یکدست تر و ساده تر به خود گرفته است.

علاوه بر این، از این پس کاربران گلکسی S7 و S7 اج از قابلیت پاسخ سریع پیام ها در بخش ناتیفیکیشن برخوردار می شوند. «قابلیت مالتی ویندو» نیز آپدیت شده و حالا می توان ابعاد پنجره ها را به دلخواه تغییر داد. در آخر نیز باید به امکان کار کردن همزمان با ۷ اپلیکیشن به صورت پاپ آپ اشاره کرد.

کاربران موبایل های پرچمدار سامسونگی پس از آپدیت به اندروید ۷ می توانند از میان چند مود مختلف تعادل میان قدرت پردازشی و مصرف باتری را تغییر دهند. در این صورت می توان از تمام قدرت پردازشی برای انجام بازی یا سایر پردازش های سنگین بهره برد، یا این که با کاهش آن عمر باتری بیشتری در اختیار داشت.

قابلیت دیگری که با آپدیت به نوقا در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، «Samsung Pass» است. با استفاده از این سرویس می توان برای ورود به برخی از وبسایت ها یا اپلیکیشن ها از اثر انگشت جهت احراز هویت بهره برد.

در شرایطی که اندروید ۷ در سایر مناطق دنیا با کندی در اختیار کاربران گلکسی S7 و S7 اج قرار می گیرد، شرکت کره ای هنوز تاریخ عرضه این آپدیت برای موبایل های تحت قرارداد اپراتورها را اعلام نکرده است.

 

جدیدترین اخبار تکنولوژی و فناوری را با گلپونه دنبال کنید!

منبع   [maxbutton id=”3″ ]