ثبت پتنت ال جی برای موبایلی با نمایشگر تاشو

سامسونگ و ال جی، هر دو قصد دارند نیمه دوم سال ۲۰۱۷ را به دوران انقلابی موبایل های تاشو تبدیل کنند، ولی هنوز مشخص نیست چه طرحی را برای ارائه نهایی برگزیده اند. در یکی از این طرح های مفهومی، سامسونگ دستگاهی را ساخته که از سه نمایشگر تشکیل شده و با باز کردن آنها به تبلتی ۷ اینچی می رسیم.

در همین رابطه، ال جی چند روز قبل پتنتی را به ثبت رسانده که در آن، تلفن همراهی با طراحی نوین معرفی شده، به گونه ای که بخش بالای موبایل را می توان به پشت تا کرد. این پتنت در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۵ ثبت شده و سه روز بعد یعنی دهم ژانویه نیز مورد تأیید اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.

البته از تصاویر مربوط به این پتنت نمی توان به خوبی دریافت که عملکرد نهایی این دستگاه چگونه است و تا شدن نیمه بالایی نمایشگر به پشت دستگاه، چه کاربردی می تواند داشته باشد.

ال جی و سامسونگ در سال ۲۰۱۳ برای نخستین بار به آزمایش موبایل های انعطاف پذیر روی آوردند و به ترتیب دیوایس های Galaxy Round و G Flex را عرضه کردند و در بین این دو، ال جی به موفقیت نسبی دست یافت و نسل بعدی آن را نیز وارد بازار ساخت.

به هر حال طی سال جاری اگر این دو شرکت هموطن بالاخره اسمارت فون های تاشو را معرفی کنند، انتظار می رود دستگاهی تبدیل پذیر بین حالت فبلت و تبلت را ببینیم، چیزی که پیش تر در نمایشگاه Tech World از سوی لنوو مشاهده کردیم.

به هر تقدیر، به نظر می رسد امسال بالاخره شاهد عرضه عمومی تلفن های همراه تاشو یا انعطاف پذیر باشیم، هرچند در ابتدای کار انتظار دستگاهی فوق العاده و بی نقص، کمی دور از منطق است.

 

جدیدترین اخبار تکنولوژی و فناوری را با گلپونه دنبال کنید!

منبع   [maxbutton id=”3″ ]