آوردن لبخند بر روی هر لبی توسط اپلیکیشن FaceApp با استفاده از شبکه‌های عصبی

ماه گذشته بود که اپلیکیشن FaceApp برای iOS منتشر شد. اپلیکیشن FaceApp با استفاده از شبکه‌های عصبی حالت لبخند را بر روی هر چهره‌ای ایجاد می‌کند. حالا این اپلیکیشن برای اندروید هم منتشر شده است و می‌توانید آن را از گوگل پلی دانلود کنید.

اپلیکیشن FaceApp و دستکاری تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی!

اپلیکیشن FaceApp

اپلیکیشن FaceApp از نظر تکنیکی مشابه اپلیکیشن پریسما است که آن‌هم با استفاده از شبکه‌های عصبی اجزای عکس را جدا می‌کرد و آن را به نقاشی‌هایی در سبک‌های مختلف تبدیل می‌کرد.

اگر چه پریسما تصاویر جذاب و شگفت‌انگیزی ایجاد می‌کند اما در محتوای خودِ عکس هیچ دخل و تصرفی ندارد.

اما اپلیکیشن فیس اپ با استفاده از هوش مصنوعی، لبخند زیبایی به چهره شما اضافه خواهد کرد، شما را پیرتر، جوان‌تر یا جذاب‌تر می‌کند و حتی امکان تغییر جنسیت نیز وجود خواهد داشت!!

ممکن است نتایج این اپلیکیشن را دوست نداشته باشید اما سرگرمی جالبی است که مطمئنا شما و دوستانتان از آن لذت خواهید برد.

اپلیکیشن FaceApp بیشتر جنبه فان دارد اما به خوبی کاربرد هوش مصنوعی را در دستکاری و تغییر عکس‌ها نشان می‌دهد. این اپلیکیشن هم همچون اپلیکیشن prisma، روسی است و با فرستادن عکس به ابر، براساس فیلتر انتخاب شده آنرا تغییر خواهد داد.

به گفته Goncharov مدیرعامل کمپانی توسعه دهنده فیس اپ شبکه‌های عصبی استفاده شده در این اپلیکیشن از ابتدا توسط آزمایشگاه Wireless Lab آموزش داده شده‌اند و ادعا می‌کند هیچ محصول مشابه دیگری به این خوبی قادر به تغییر محتوای عکس نیست!!

پاک شدن تصاویر بعد از مدت کوتاهی از سرورهای اپلیکیشن FaceApp

Goncharov تایید می‌کند که عکس‌های آپلود شده در اپلیکیشن در سرورهای کمپانی ذخیره می‌شوند تا در صورت به کار بردن چندین فیلتر در مصرف پهنای باند صرفه‌جویی شود اما بعد از مدت کوتاهی پاک خواهند شدند.

فیس اپ برخلاف اپلیکیشن Meitu دارای سیستم اجازه خاصی برای ردیابی داده‌ها از طریق جی‌پی‌اس نیست. به زودی فیلترهای دیگر از جمله بوکه و تنظیمات نوری مختلف دیگر نیز به اپلیکیشن FaceApp اضافه خواهند شد.

اپلیکیشن FaceApp

دقت نمایید نام کامل برنامه در اپ استور FaceApp: Free Neural Face Transformations می‌باشد.