آیفون ۸ قیمتش مشخص شد!

دهمین پرچم‌دار اپل در حوزه اسمارتفونها، که احتمالاً آیفون ۸ و یا آیفون X نام می‌گیرد، کاملاً متفاوت از نسخه‌های پیشین خواهد بود. آیفون ۸ برخلاف آیفون ۷s و ۷s Plus از نمایشگر OLED بهره خواهد گرفت که درصد بالایی از پنل جلویی را به خود اختصاص می‌دهد. کلیدهوم و حسگر اثرانگشت نیز در زیر نمایشگر قرار می‌گیرند، البته این تکنولوژی به زمان بیشتری برای تکامل نیاز دارد.

این محصول هزینه ساخت بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی دارد چراکه اپل می‌گوید برای تأمین نمایشگرهای OLED دو برابر نمایشگرهای LCDD بودجه لازم است و همچنین حافظه رم بیشتر هم به معنای صرف هزینه بالاتر است.

از سوی دیگر، اپل بار دیگر به استفاده از استیل ضدزنگ در ساخت آیفون ۸ روی خواهد آورد که ارزان‌تر از آلومینیوم به‌کاررفته در آیفون ۷ و ۷پلاس است. همچنین کلیدهای فیزیکی موجود در کناره‌ها، ممکن است با نوع حساس به لمس جایگزین شود. رویه استفاده از دوربین دوگانهاحتمالاً به آیفون ۸ و آیفون ۷s پلاس نیز می‌رسد. اما نمایشگر OLED تنها برای آیفون ۸ استفاده می‌شود و باتری بزرگ‌تر نیز از دیگر ویژگی‌هایآن است. البته انتظار می‌رود که تکنولوژی OLED در تمامی گوشی‌های هوشمند اپل پس از سال ۲۰۱۸ به‌کار گرفته شود.

طی سالیان اخیر، همواره شایعات متعددی پیرامون نسل جدید آیفون قبل از رونمایی به بیرون درز پیدا می‌کند. اما یکی از خوش‌سابقه‌ترین ومشهورترین افراد درباره لو دادن مشخصات آیفون، «مینگ چی کو» تحلیلگر موسسه KGI Securities است که معمولاً اطلاعات درستی را در اختیار ما قرار می‌دهد. مینگ چی کو در رابطه با آنچه اپل برای سال ۲۰۱۷ در نظر گرفته می‌گوید امسال، آیفون ۷s احتمالا با نمایشگر ۴٫۷ اینچ، آیفون ۷s پلاس ۵٫۵ اینچ و آیفون ۸ با نمایشگر OLED 5.8 اینچی معرفی خواهند شد. به‌علاوه ممکن است اپل در آیفون ۸ به‌جای استفاده از حسگر اثرانگشت، تکنولوژی تشخیص چهره را به‌کار ببرد.

در حال حاضر گران‌ قیمت‌ترین مدل آیفون، ۷ پلاس جت بلک است که برچسب قیمتی ۹۶۹ دلاری را در مقابل مشتری قرار می‌دهد اما طبق شایعات، لوکس‌ترین نسخه آیفون نسل دهم، رکورد قیمت ۱۰۰۰ دلاری را خواهد شکست. اما این قیمت تنها در حد حدس و گمان بوده و برای مشخص شدن قیمت واقعی، باید تا اعلام رسمی از سوی اپل صبر کنیم.