تغییرات دوام شارژ گلکسی اس ۷ اج با اندروید ۷ نوقا چگونه است

پس از عرضه اندروید ۷ نوقا برای گلکسی اس ۷ اج برخی کاربران به عملکرد نه‌چندان مطلوب باتری در این نسخه از سیستم‌عامل اندروید انتقاد داشتند و در همین راستا، وب‌سایت Gsmarena به مقایسه عملکرد باتری گلکسی اس ۷ اج بهره‌مند از اندروید مارشملو و همچنین نسخه مجهز به اندروید نوقا پرداخته است.

بررسی‌های این وب‌سایت روی نسخه بین‌المللی مجهز به تراشه اکسینوس ۸۸۹۰ انجام شده است. در آزمایش عملکرد باتری در قالب وبگردی با استفاده از وای‌فای شاهد کاهش عملکرد باتری به میزان سه ساعت بودیم. به این ترتیب نتیجه به ثبت رسیده روی اندروید نوقای نسخه بین‌المللی مجهز به تراشه اکسینوس، نزدیک به چیزی است که روی اس ۷ اج مجهز به تراشه اسنپ‌دراگون ۸۲۰ با اندروید مارشملو به ثبت رسیده بود. اگر عملکرد باتری را در نسخه مارشملو با عنوان عالی توصیف می‌کردیم حالا مجبوریم از لفظ “امتیاز خوب” استفاده کنیم.

در آزمایش بررسی عملکرد باتری در قالب اجرای ویدئو هم شاهد افت عملکرد به میزان ۵ ساعت بودیم. این در حالی است که عملکرد بالای ۲۰ ساعت اس ۷ اج در این بخش، مثال‌زدنی بود و حالا تبدیل به عملکرد خوب شده است.

در بخش امیدوارکننده بررسی باتری، عملکرد گوشی در زمینه برقراری ارتباط در شبکه‌های نسل سوم حدود یک ساعت و ۴۵ دقیقه بهبود یافته است.

به این ترتیب در امتیازدهی کلی، شاهد ثبت مجموع امتیاز ۹۲ ساعت هستیم. این رقم در مقایسه با امتیاز به ثبت رسیده برای فیرمویر مارشملو از کاهش ۶ ساعتی عملکرد کلی حکایت دارد.

در بررسی گوشی با تنظیم رزولوشن صفحه‌نمایش روی مقادیر پایین‌تر (با استفاده از قابلیتی که در اندروید ۷ پیش روی کاربران قرار گرفته است) تا ۷۲۰p نیز تغییر محسوسی در عملکرد باتری احساس نشد. تغییر رزولوشن، بهبود چند دقیقه‌ای عملکرد باتری را به همراه داشت که در محدوده میزان خطای این آزمایش بود. با وجود این شاید تغییر الگوی استفاده از گوشی و یا حتی تغییر رزولوشن در هنگام اجرای بازی‌های ویدئویی بتواند این تغییر را محسوس‌تر جلوه دهد. هرچند که چنین قابلیتی حتی بدون آپدیت گوشی به اندروید نوقا هم از طریق گیم‌لانچر پیش روی کاربران قرار گرفته بود.

 

جدیدترین اخبار و خبرهای تکنولوژی و فناوری را با گلپونه دنبال کنید!

منبع     [maxbutton id=”3″ url=”http://farnet.ir” text=”farnet” ]