قیمت و مشخصات دی اس ۳ تازه به ایران رسیده

نمایشگاه تهران: آرین موتور، نماینده دی اس، بزودی عضو جدید خانواده لوکس دی اس را راهی بازار می‌کند؛ هاچ‌بک لوکسی با نام DS 3 که می‌خواهد جای خالی آلفارومئو میتو را در ایران پر کند.

یکی از خاص‌ترین و البته گران‌ترین خودروهای کوچک بازار جهانی درحال آماده‌شدن برای ورود به ایران است؛ با فروش بیش از ۳۶۰ هزار دستگاه از زمان تولیدش تا به امروز و همچنین با تجربه حضور در بازارهای لندن تا توکیو، بوینس آیرس تا سیدنی، حالا نوبت ماست تا میزبان لوکس‌ترین مینی هاچ‌بک کشورمان باشیم: DS 3.

قبلا سیتروئن، حالا دی اس

 

DS 3 کوچک‌ترین محصول سیتروئن و اولین عضو خانواده DS است. این مینی هاچ‌بک از سال ۲۰۱۰ تولیدش در کارخانه پویزی در نزدیکی پاریس شروع شد؛ همان کارخانه‌ای که ۲ سال پیش فرانسوی‌ها در بحران مالی پژوسیتروئن قصد تعطیلی‌اش را داشتند ولی این اتفاق نیفتاد و هم‌اکنون علاوه بر DS 3، سیتروئن C3 و پژو ۲۰۸ نیز در آنجا تولید می‌شود.

DS 3 یکبار در ۲۰۱۱ و یکبار هم در تابستان ۲۰۱۴ به‌روزرسانی شد و چهره امروزی‌اش نیز مدیون همان سال ۲۰۱۴ است. اما مهم‌ترین اتفاقی که در زندگی DS3 افتاد در ابتدای ۲۰۱۶ بود که نسخه فیس‌لیفت DS 3 به عنوان مدل ۲۰۱۶ به بازار آمد. با آمدن این فیس‌لیفت، سیتروئن هم تولید DS 3 را تحت برندش متوقف کرد و این مدل را به صورت انحصاری در اختیار برند نوپای DS قرار داد. 

 

 این خودروی زیبای دو در که چهار صندلی دارد، مجهز به موتوری توربوی چهار سیلندر با حجم ۱۲۰۰ سی سی با قدرت ۱۱۰ اسب بخار است و برچسب قیمتی ۱۳۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در ایران خورده است.

این خودرو در بازار جهانی با موتور ۱.۲ الی ۱.۶ لیتری عرضه می‌شود که قدرتی بین ۸۱ الی ۲۰۷ اسب بخار دارد. احتمال دارد DS3 با پیشرانه‌ی ۱.۲۲ لیتری توربو و جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی خودکار به بازار ایران بیاید که شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت کمتر از ۱۰ ثانیه دارد.

در بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس، قیمت DS3 مدل ۲۰۱۷ فول در نسخه‌های سفارشی‌سازی شده مختلف بین ۸۲ الی ۱۰۲ هزار درهم اعلام شده است. در بازار اروپا قیمت این هاچ بک فرانسوی در نسخه‌های معمولی حدود ۲۰ الی ۲۵ هزار یورو اعلام شده و در بازار انگلیس در نسخه‌های فول تا ۲۵ هزار و ۴۹۵ پوند هم به فروش می‌رسد.

 

تماشا کنید :